Marloes Leferink, Financiële Administratie, en Joost Mekenkamp, Group Controller, horen bij de vele collega’s die al geruime tijd bij Twence werkzaam zijn. Marloes: “Ik werk hier al achttien jaar en ik blijf mijn werk uitdagend vinden. We staan nooit stil, Twence blijft innoveren en dat maakt mijn werk ook leuk. Ik werk nooit op de automatische piloot. Zo levert het bedrijf een belangrijke bijdrage aan het terugdringen van het gebruik van fossiele brandstoffen en het vermijden van de uitstoot van CO2.” Joost vult haar aan: “Ik ben vijftien jaar werkzaam bij Twence en ook ontzettend trots op dit bedrijf. Twence heeft een sleutelrol in de overgang van een lineaire naar een circulaire economie én in de regionale energietransitie. Het bedrijf is eigendom van de veertien Twentse gemeenten en de gemeente Berkelland in de Achterhoek. Als Group Controller hou ik het overall overzicht op de financiële positie en stromen. Ik kijk daarbij achteruit, maar ook vooruit natuurlijk. Daarnaast zorg ik voor de borging van alle fiscale aspecten. Twence is een prachtig bedrijf om voor te werken, zeker omdat we allemaal elke dag een steentje bijdragen aan een duurzamere wereld. Ik zie mijn functie bijna als rondlopen in een snoepfabriek, er komen zoveel financiële en fiscale activiteiten samen, er gebeurt gewoon altijd iets. ”
Voortraject is belangrijk
Ook Xolv is alweer geruime tijd betrokken bij Twence. Zeven jaar geleden kwam Xolv-partner Jeroen op bezoek en van het een kwam het ander.
Joost: “Wat Xolv doet, doen wij gedeeltelijk zelf ook, we monitoren onze debiteuren voortdurend. Het is fijn om een extra paar ogen mee te laten kijken. Ogen die weer andere dingen zien dan wij. Via hen hebben we een kredietverzekering, die we eigenlijk nog nooit echt nodig hebben gehad.”
Marloes: “Maar het gaat om het traject daarvoor. Aan de voorkant is het prettig dat er een check plaats kan vinden om beter in te schatten of en zo ja, wat voor risico’s we lopen.” Joost knikt instemmend en vult Marloes aan: “De samenwerking is fijn, Xolv kijkt proactief met ons mee, ze komen om de zoveel tijd naar ons toe om diverse rapporten door te spreken. Het is altijd prettiger wanneer je elkaar face to face spreekt.” Marloes: “Dan komen er vanzelf meerdere zaken op tafel die je kunt bespreken. Dat gaat met een rapportje via de mail niet zo makkelijk.”
Op de foto: o.a. de CO2-afvanginstallatie van Twence